Úradná
tabuľa
Voľby do NR SR 2023
Projekty
obce
Rezervácia
Spoločenskej sály / Zasadačky
Kalendár
udalostí
Fotogaléria
obce
Menu
Fotogaléria
Farské oznamy
30.10.2023

Značku SKUTOČNE KVALITNÉ POLONINY môžu získať:

·  poľnohospodárske produkty a potravinárske výrobky

·  tradičné remeselné výrobky a iné spotrebné výrobky

·  služby ubytovacích a stravovacích zariadení

·  zážitkové služby

O značku sa môžu uchádzať lokálni producenti, výrobcovia, poskytovatelia služieb a prevádzkovatelia, ktorí spĺňajú certifikačné kritériá ýzvy https://regionpoloniny.sk/znacka-kvality/ . Podmienkou pre žiadateľov je podanie žiadosti a ich územná pôsobnosť v rámci destinácie Poloniny. Tá sa vzťahuje na celý okres Snina vrátane priľahlých obcí Ruský Hrabovec, Ruská Bystrá, Podhoroď, Beňatina a Inovce z okresu Sobrance. O udelení značky bude rozhodovať odborná certifikačná komisia. Proces registrácie, certifikácie a používania značky je bezplatný.

 

Cieľom udeľovania značky SKUTOČNE KVALITNÉ POLONINY je pomôcť zviditeľniť miestnych producentov a poskytovateľov služieb a podporiť ich aktivity a odbyt ich kvalitných produktov a služieb. V dnešnej dobe je na trhu cestovného ruchu nevyhnutná špecializácia a teda odlíšenie sa od ostatných slovenských destinácií a produktov, ktoré ponúkajú. Preto je dôležité integrovať prvky systému značky Poloniny do podpory lokálnej komunity, a teda aj výsledkov jej činnosti v podobe tradičných remeselných výrobkov ako aj poľnohospodárskych a potravinárskych produktov z regiónu. Návštevníci a turisti, ktorí sa ocitnú v regióne tak dostanú jasný odkaz na fungujúci certifikovaný systém kvality. Budú tak s určitosťou vedieť, že podporujú miestnych výrobcov, remeselníkov, či stakeholderov.

ℹ️ Základné informácie nájdete v prílohe alebo online na: https://bit.ly/46MKD4o

⏳ Žiadosť je možné podať do štvrtka 30. novembra 2023.

 

Viac informácií, kritéria aj prihlášku nájdete na https://regionpoloniny.sk/znacka-kvality/

 

Partnermi a členmi komisie 3.výzvy sú: Horný ZemplínAevis FoundationTake našeSpráva Národného parku Poloniny a Mesto Snina - oficiálna stránka

 

Aktivita bola realizovaná v rámci projektu Aevis Foundation Implementácia prírodného turizmu financovaného Európskou úniou NextGeneration EU v rámci Plánu obnovy.

 

Kontakt
Osloboditeľov 535/33, 067 81
obecbelanadcirochou@gmail.com
057 768 3126 057 768 3136
Kalendár
Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách.

* Odoslaním e-mailovej adresy súhlasíte s odberom noviniek