Menu
ZBERNÝ DVOR

ZBERNÝ DVOR Belá nad Cirochou-Otváracie hodiny

utorok a štvrtok: 12:00-18:00
sobota: 07:00-13:00

Zberný dvor nie je určený na preberanie a ukladanie odpadu z podnikateľskej činnosti.


 

Fotogaléria
Po stopách karpatskej prírody pohraničia

Film „Z Bukowska do Belej nad Cirochou za 2 dni“ je reportážou z dvojdňového zájazdu z Bukowska do Wisłok Wielki a následne do Národného parku Połoniny na Slovensku a Belej nad Cirochou, realizovaného v rámci projektu „Po stopách karpatskej prírody pohraničia".

Film si môžete pozrieť na tomto odkaze: Film "Z Bukowska do Belej nad Cirochou za 2 dni"

Film bol realizovaný v rámci mikroprojektu „Po stopách karpatskej prírody pohraničia“. Film "Z Bukowska do Belej nad Cirochou za 2 dni" bol natočený počas dvojdňového zájazdu z Bukowska do Belej nad Cirochou. Cesta sa začala v Centre prírodného dedičstva Karpaty v Bukowsku, ktoré vzniklo v rámci projektu a slúži ako vzdelávacie centrum pre turistov, deti a mládež. Trasa zahŕňala dva vrcholy Żurawinka a Tokarnia ➡ Prírodný a historický chodník „Po starých osadách“ a Kamienne, potom ➡️ Płonna s kostolom a ruinami ➡️ Wola Piotrowa. Po žltej značke prešli účastníci cez ➡️Kanasiówku do Wisłok Wielki, kde mali možnosť počuť a ​​pozorovať jelene počas ruje. Na druhý deň už na Slovensku účastníci navštívili oblasť ➡️ CHKO „Východné Karpaty“ a cezhraničný náučný chodník vedúci do rezervácie „Udava“ v Národnom parku „Poloniny“. V Zemplínskych Hámroch sa zoznámili s prírodnými a kultúrnymi hodnotami, ako aj s turistickým rozvojom Vihorlatských vrchov. Cesta skončila v obci Belá nad Cirochou.

Cieľom projektu a stretnutia bola propagácia prihraničnej oblasti s osobitným dôrazom na žlté a nepriame červené a modré chodníky a turistické atrakcie. Vďaka cezhraničnej spolupráci máme možnosť rozvíjať turistickú ponuku založenú na prírodných zdrojoch pohraničia, ako aj zvyšovať význam prihraničnej oblasti ako miesta investícií a koncentrácie ekonomických a turistických aktivít. Projekt je spolufinancovaný z Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020 a trvanie projektu je od 01/2021 do 12/2021. Prioritná os - Ochrana a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva prihraničného územia.