Menu
Fotogaléria
TJ Slovan Belá nad Cirochou

Všetky aktuálne informácie o TJ Slovan Belá nad Cirochou nájdete na webovej stránke - TU

Z histórie


O futbale sa mládež našej obce dozvedela od miestneho učiteľa Mindáša (neskorší hráč Humenného), ktorý chlapcom predvádzal ako hrať hlavou, ako tlmiť loptu, ukazoval im pätičky a ostatné kúsky futbalovej techniky.

Mládež z vyšného konca dediny ako Krešilovci,Onderčín,Čižmár,Gajdoš,Hašuľ a iní hrali svoje "zápasy" na "Luhoch" a v jeseni na lúke Adama Drabčinovho.Na "Luhoch"za bránky slúžili do zeme zabité kolíky,na Adama Drabčinovho lúke už rozoberacie bránkové žrde v malých rozmeroch,ktoré po každom " zápase"sa odniesli do stodoly P.Gnipa.
Mládež z nižného konca dediny hrávala svoje "zápasy"na lúke mlynára Františka Bakajsu pri železničnom moste.Hra s koženou loptou sa stala veľmi obľúbenou.
     
Telovýchovná jednota a futbalový oddiel boli v obci založené v roku 1951 a súčasne sa podala prihláška futbalového mužstva do súťaže. Ešte pred začatím súťaže v lete zohralo mužstvo TJ Sokol priateľský futbalový zápas s futbalistami Ašu, ktorí boli na zájazde v Snine. V tomto zápase sa prejavili väčšie skúsenosti hostí, ktorí vyhrali vysoko 11:0. Prvé zápasy v okresnej súťaži sa  hrali na lúke pri železničnom moste na lúke Franca Bakajsu. Za pomoci Antona Olexu sa vybavili pozemky a prikročilo sa k výstavbe ihriska, kde sa zasiala tráva a postupne  sa začalo s výstavbou obliekárni, malej miestnosti pre rozhodcou a oplotenia.  Pri brigádnickej výstavbe ihriska sa prejavila vysoká miera iniciatívy a zápalu funkcionárov a fanúšikov vznikajúceho a vzmáhajúceho sa športu - futbalu v obci.Prostriedkov na športovú činnosť najmä na cestovné a na športovú výstroj bolo málo a zaobstarávali sa výlučne z tanečných zábav.

Výstavbou murovanej obliekárne a ohradením futbalového ihriska sa nemohol v tej dobe pochváliť ani jeden futbalový oddiel v okrese Snina,ba ani futbalový oddiel Spartaka Snina,ktorý mal pri futbalovom ihrisku len drevené obliekárne. V roku 1954 bola zakúpená rozhlasová ústredňa s príslušenstvom.

Futbal
fotkyfotkyfotkyfotkyfotky